Wojewódzki Sąd Administracyjny potwierdził, że w sprawie SENT Firma nie otrzyma interpretacji

PrawnicyTransportu.plKomentarze (0)

We wpisie z dnia 16 sierpnia 2017 r. pt. w sprawie SENT Firma nie otrzyma interpretacji informowaliśmy, że  w sprawie stosowania przepisów obowiązującej od 18 kwietnia 2017 r. ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów (SENT) Firma nie otrzyma z KIS wiążącej indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego. Informacja to opierała się na postanowieniu Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia 25.7.2017 r., 0111-KDIB3-3.4013.107.2017.1.PK, którym  odmówił wszczęcia postępowania w sprawie wydania interpretacji.

Kwestia możliwości uzyskania interpretacji była również  tematem artykułu, który ukazał się w dniu 2 września 2017 r. w Dzienniku Gazeta Gazeta Prawna, pt. Przewoźnicy nie mają co liczyć na pomoc KIS i do którego odesłanie znalazło się na naszym blogu.

W dniu 8 lutego 2018 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu pod sygn. akt I SA/Po 1158/17 oddalił skargę na postanowienie KIS odmawiające wydania interpretacji w sprawie SENT, a zatem potwierdził stanowisko organu, że w sprawie SENT Firma nie otrzyma indywidualnej interpretacji przepisów. Orzeczenie WSA jest zaskarżalne do NSA.

Wobec powyższego na chwilę obecną aktualny pozostaje pogląd, że  Firma mająca wątpliwości dotyczące stosowania przepisów dot. SENT nie ma możliwości otrzymania wiążącej urzędowej interpretacji przepisów co do których treści ma wątpliwości.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez KORCZYŃSKI Kancelaria Adwokacka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest KORCZYŃSKI Kancelaria Adwokacka z siedzibą w Poznaniu.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem sekretariat@prawnicybiznesu.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: