W sprawie SENT Firma nie otrzyma interpretacji

PrawnicyTransportu.plKomentarze (0)

W sprawie stosowania przepisów obowiązującej od 18 kwietnia 2017 r. ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów (SENT) Firma nie otrzyma wiążącej indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego.

W związku z pewnymi wątpliwościami dotyczącymi stosowania przepisów ustawy z dnia 3 kwietnia 2017 r. o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów (tzw.  SENT) Firma postanowiła zwrócić się do Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego.

W odpowiedzi na wniosek o wydanie interpretacji, Firma otrzymała postanowienie (z dnia 25.7.2017 r., 0111-KDIB3-3.4013.107.2017.1.PK), którym Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (dalej: DKIS) odmówił wszczęcia postępowania w sprawie o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej przepisów ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów (tzw.  SENT).

W uzasadnieniu postanowienie odmawiającego wydania interpretacji DKIS wskazał, że przepisy ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów  nie stanowią przepisów prawa podatkowego w rozumieniu Ordynacji podatkowej, a zatem DKIS nie posiada uprawnienia do wydawania interpretacji indywidualnej w tym zakresie.

Oznacza to, że Firma mająca wątpliwości dotyczące stosowania przepisów dot. SENT nie ma możliwości otrzymania wiążącej urzędowej interpretacji przepisów co do których treści ma wątpliwości.

Postanowienie odmawiające wydania interpretacji jest nieostateczne, a zatem niniejsze stanowisko jest aktualne na chwilę obecną (16.8.2017) i nie wiadomo czy w przyszłości nie zmieni się pogląd organów odnośnie możliwości uzyskania interpretacji w zakresie stosowania SENT.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: