W sprawie SENT Firma nie otrzyma interpretacji

PrawnicyTransportu.plKomentarze (0)

W sprawie stosowania przepisów obowiązującej od 18 kwietnia 2017 r. ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów (SENT) Firma nie otrzyma wiążącej indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego.

W związku z pewnymi wątpliwościami dotyczącymi stosowania przepisów ustawy z dnia 3 kwietnia 2017 r. o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów (tzw.  SENT) Firma postanowiła zwrócić się do Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego.

 

W odpowiedzi na wniosek o wydanie interpretacji, Firma otrzymała postanowienie (z dnia 25.7.2017 r., 0111-KDIB3-3.4013.107.2017.1.PK), którym Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (dalej: DKIS) odmówił wszczęcia postępowania w sprawie o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej przepisów ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów (tzw.  SENT).

W uzasadnieniu postanowienie odmawiającego wydania interpretacji DKIS wskazał, że przepisy ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów  nie stanowią przepisów prawa podatkowego w rozumieniu Ordynacji podatkowej, a zatem DKIS nie posiada uprawnienia do wydawania interpretacji indywidualnej w tym zakresie.

Oznacza to, że Firma mająca wątpliwości dotyczące stosowania przepisów dot. SENT nie ma możliwości otrzymania wiążącej urzędowej interpretacji przepisów co do których treści ma wątpliwości.

Postanowienie odmawiające wydania interpretacji jest nieostateczne, a zatem niniejsze stanowisko jest aktualne na chwilę obecną (16.8.2017) i nie wiadomo czy w przyszłości nie zmieni się pogląd organów odnośnie możliwości uzyskania interpretacji w zakresie stosowania SENT.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 691 839 919e-mail: sekretariat@prawnicytransportu.pl


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/themes/thesis_189/lib/classes/comments.php on line 43

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez KORCZYŃSKI Kancelaria Adwokacka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest KORCZYŃSKI Kancelaria Adwokacka z siedzibą w Poznaniu.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem sekretariat@prawnicytransportu.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: