SENT | odwołanie od kary pieniężnej.

PrawnicyTransportu.plKomentarze (0)

Na naszej stronie umieściliśmy kilka artykułów dotyczących stosowania ustawy SENT.  W jednym z nich poruszyliśmy kwestię  tego, czy możliwe jest uniknięcia kar w przypadku popełnienia naruszeń, które są bagatelne, niezawinione i stanową zwykły błąd lub omyłkę, a nie celowe działanie. Więcej na temat we wpisie – SENT | Czy możliwe jest uniknięcie kar w przypadku błędów?

W kolejnym wpisie opisaliśmy przebieg postępowania w przedmiocie nałożenia kary pieniężnej za naruszenia ustawy SENT.

W tym wpsie natomiast przedstawiamy wzór odwołania, który można złożyć w przypadku nałożenia kary pieniężnej. Termin na złożenie odwołania to dwa tygodnie od chwili doręczenia decyzji. Odwołanie według przedstawionego wzoru ukarany przedsiębiorca może złożyć sam. Po złożeniu odwołania strona może uzupełniać zarówno zarzuty, jak  i uzasadnienie odwołania. Ma na to czas do  zakończenia sprawy przez Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.  Odwołanie, jak i uzupełnienie zarzutów oraz ich uzasadnienie może zostać przygotowane również przez naszą Kancelarię – w tym celu zapraszamy do kontaktu pod numerem 691 839 919 lub mailowo sekretariat@prawnicybiznesu.pl.

Poniżej znajduje się wzór odwołania z objaśnieniami. Po kliknięciu w obrazek zostanie pobrany wzór odwołania w formacie do edytowania (.doc).

 

 

UWAGI DO WZORU:

  1. W przypadku decyzji wydanej przez inny organ niż Naczelnik Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego należy zmienić nazwę organu. Należy wskazać Naczelnika Urzędu Celno-Skarbowego, który wydał decyzję o nałożeniu kary pieniężnej i wskazać prawidłowy adres  –  będzie na decyzji.
  2. Nie w każdym odwołaniu muszą pojawić się wszystkie zarzuty. Zarzuty należy przedstawić w sposób zwięzły rozwijając je dopiero w uzasadnieniu.
  3. Odwołanie należy wysłać do organu który wydał decyzję i dopiero ten organ przekazuje je z aktami odpowiedniemu Dyrektorowi Izby Administracji Skarbowej. W podanym przykładzie odwołanie należy wysłać do Naczelnika Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu.

 

Masz pytania?

Jeżeli masz pytania, istnieje potrzeba dalszego wyjaśnienia opisanej kwestii lub potrzebujesz pomocy prawnej  zapraszamy do kontaktu z Kancelarią:

e-mail: sekretariat@prawnicybiznesu.pl,  telefon:  691 839 919 61 424 46 50

 

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zapisz się na subskrypcję. Powiadomię Cię o nowych artykułach.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez KORCZYŃSKI Kancelaria Adwokacka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest KORCZYŃSKI Kancelaria Adwokacka z siedzibą w Poznaniu.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem sekretariat@prawnicytransportu.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: