Fiskus nie musi tłumaczyć pakietu przewozowego.

PrawnicyTransportu.plKomentarze (0)

W dniu 4 kwietnia 2018 r. w Dzienniku Gazeta Gazeta Prawna ukazał się artykuł pt. Fiskus nie musi tłumaczyć pakietu przewozowego. W artykule znalazły się komentarze autora naszego Bloga.

Dziennik Gazeta Prawna:

Przepisy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów nie są regulacjami podatkowymi, więc dyrektor Krajowej Informacji Podatkowej nie musi ich interpretować – potwierdził WSA w Poznaniu.

Sprawa dotyczy wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu z dnia 8 lutego 2018 r. I SA/Po 1158/17, którego uzasadnienie można znaleźć klikając w link.

Czytaj całość w Dzienniku Gazeta Prawna.

Oznacza to, że w świetle obecnego stanowiska Fiskusa oraz Sądu administracyjnego, przewoźnik który ma problem z interpretacją jak stosować przepisy SENT nie ma możliwości uzyskania urzędowej wiążącej interpretacji w tym zakresie.

Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami dotyczącymi SENT zamieszonymi na naszym blogu w sekcji PAKIET PRZEWOZOWY – SENT.

Masz pytania?

Jeżeli masz pytania, istnieje potrzeba dalszego wyjaśnienia opisanej kwestii lub potrzebujesz pomocy prawnej to zapraszamy do kontaktu z Kancelarią sekretariat@prawnicybiznesu.pl lub telefonicznie 691 839 919 lub 61 424 46 50.

 

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zapisz się na subskrypcję. Powiadomię Cię o nowych artykułach.

 

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis: