16 listopada 2017 r. Tesla zaprezentowała elektryczną ciężarówkę – Tesla Semi.

PrawnicyTransportu.plKomentarze (0)

16 listopada 2017 r. odbyła się premiera pierwszej elektrycznej ciężarówki Tesli.

Tesla Semi ma zasięg od 300 – 500 mil (480 – 800 kilometrów), przy czym w przypadku ładowania ładowarkami megachargers uzyska ona zasięg ok. 640 km (400 mil) już po 30 minutach ładowania. Tesla planuje umieszczenie takich ładowarek na całym świecie. Tesla Semi będzie napędzana czterema silnikami elektrycznymi. Do prędkości 96 km/h ma się rozpędzać w 20 sekund, co jest bardzo dobrym wynikiem w porównaniu z silnikami diesla. Ciężarówka Tesli będzie wyposażona w zaawansowanego autopilota, umożliwiającego  zautomatyzowane hamowanie awaryjne, utrzymywanie pasa ruchu i ostrzeganie przed zjechaniem z pasa ruchu. Oferuje ona również zaawansowane funkcje bezpieczeństwa. Kamery na zewnątrz kabiny będą eliminować tzw. martwe pole, a także pomogą wykrywać obiekty, automatycznie ostrzegając kierowcę, gdy zidentyfikują potencjalne zagrożenia.

Ciężarówka elektryczna w perspektywie czasu ma być tańsza w utrzymaniu niż ciężarówki napędzane silnikami diesla ze względu na niższe koszty eksploatacji. Tesla twierdzi, że Semi wymaga „znacznie mniej konserwacji” niż ciężarówka z silnikiem wysokoprężnym.

Semi może poszczycić się sporą ładownością i bardzo estetycznym wyglądem. Zaprezentowana wersja Semi jest ciężarówką “dzienną” przystosowaną do krótkich przejazdów. Jednak firma zapewnia, że z łatwością może wydłużyć kabinę, aby pomieścić sypialną, a następnie rozszerzyć podstawowy pakiet akumulatorów, aby to wspierać.

Produkcja Semi ma się rozpocząć w 2019 roku.

 

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zapisz się na subskrypcję. Powiadomię Cię o nowych artykułach.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 691 839 919e-mail: sekretariat@prawnicytransportu.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez KORCZYŃSKI Kancelaria Adwokacka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest KORCZYŃSKI Kancelaria Adwokacka z siedzibą w Poznaniu.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem sekretariat@prawnicytransportu.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: