SENT | Już obowiązują nowe kary z pakietu przewozowego – artykuł w Dzienniku Gazeta Prawna.

PrawnicyTransportu.plKomentarze (0)

W dniu 9 stycznia 2019 r. w Dzienniku Gazeta Gazeta Prawna ukazał się artykuł pt. Już obowiązują nowe kary z pakietu przewozowego. W artykule znalazły się nasze komentarze dot. stosowania ustawy SENT.

 

 

Na inny aspekt sprawy zwraca uwagę adwokat Dawid Korczyński. Fiskus zbyt często nakłada na przedsiębiorców mandat 10 tys. zł za drobne, niegroźne dla budżetu przewinienia (np. literówki w zgłoszeniu czy pomyłki w numerze ważnej licencji), za to w ogóle nie korzysta z instytucji odstąpienia od nakładania kar.

– Mam nadzieję, że zmieni takie podejście przy okazji nakładania nowych kar za niesprawne lokalizatory – mówi ekspert.

Dodaje, że wprawdzie zapadły już pierwsze wyroki, w których sądy zobowiązywały skarbówkę do ewentualnego odstąpienia od kary.  Gdy np. wiązałoby się to z bankructwem firmy, ale ubolewa, że ciągle nie jest to dominująca linia orzecznicza.

– Dobrze byłoby, gdyby ustawodawca zmienił przepisy i każdy przedsiębiorca, który popełnił nieumyślnie niewielką pomyłkę, mógł uniknąć wysokich mandatów od fiskusa – uważa Dawid Korczyński.

 

Zapraszamy do zapoznania się z pełną wersja artykułu, która dostępna jest na stronach Dziennika Gazeta Prawna.

Więcej artykułów dotyczących SENT również w sekcji Pakiet przewozowy | SENT.

Masz pytania?

Jeżeli masz pytania, istnieje potrzeba dalszego wyjaśnienia opisanej kwestii lub potrzebujesz pomocy prawnej  zapraszamy do kontaktu z Kancelarią:

e-mail: sekretariat@prawnicybiznesu.pl,  telefon:  691 839 919 61 424 46 50

 

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zapisz się na subskrypcję. Powiadomię Cię o nowych artykułach.

 

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez KORCZYŃSKI Kancelaria Adwokacka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest KORCZYŃSKI Kancelaria Adwokacka z siedzibą w Poznaniu.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem sekretariat@prawnicybiznesu.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: