Indywidualna i ogólna interpretacja podatkowa.

PrawnicyTransportu.plKomentarze (0)

Przedsiębiorca mający wątpliwości jak należy stosować przepisy prawa podatkowego może skierować prośbę do fiskusa o wyjaśnienie. W zależności od tego jaką formę pytania wybierze, różne będą skutki zastosowania się do otrzymanych wyjaśnień.

W artykule, który ukazał się w najnowszym wydaniu czasopisma Truck&Business  piszemy o tym jakie są formy wyjaśnień udzielanych przez fiskusa dotyczących stosowania przepisów prawa podatkowego.  Piszemy o tym kiedy przewoźnicy i spedytorzy mogą wystąpić o udzielenie pisemnej interpretacji, kiedy Fiskus jej udzieli, a kiedy odmówi. Zwracamy uwagę na różnicę pomiędzy ogólnymi i indywidualnymi interpretacjami podatkowymi. W artykule piszemy także o tym czym jest opinia zabezpieczająca oraz objaśnienia podatkowe, jak również zupełnie nowa instytucja – utrwalona praktyka interpretacyjna.

Zapraszamy do zapoznania się z całością artykułu klikając w link.

 

Masz pytania?

Jeżeli masz pytania, istnieje potrzeba dalszego wyjaśnienia opisanej kwestii lub potrzebujesz pomocy prawnej to zapraszamy do kontaktu z Kancelarią sekretariat@prawnicybiznesu.pl lub telefonicznie 691 839 919 lub 61 424 46 50.

 

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zapisz się na subskrypcję. Powiadomię Cię o nowych artykułach.

 

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez KORCZYŃSKI Kancelaria Adwokacka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest KORCZYŃSKI Kancelaria Adwokacka z siedzibą w Poznaniu.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem sekretariat@prawnicytransportu.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: