Od 13 listopada 2017 r. nowe przepisy dotyczące przeglądów.

PrawnicyTransportu.plKomentarze (0)

Od dzisiaj zmiany w przeglądach samochodów. Między innymi taka, że za badanie techniczne trzeba będzie zapłacić z góry (przed jego wykonaniem).

Ponadto w ogólnokrajowej bazie danych będzie można sprawdzić informacje o zabezpieczeniach na pojeździe, zajęciu przez organ egzekucyjny, czy zabezpieczeniu majątkowym.

Do Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP) na bieżąco będą przekazywane dane o negatywnych badaniach technicznych.

Jak wskazują autorzy nowych przepisów, mają one ograniczyć zjawisko tzw. “turystki diagnostycznej”, tzn. sytuacji w których, gdy pojazd nie przejdzie badań technicznych w jednej stacji, kierowca jedzie nim do drugiej stacji.

W przypadku stwierdzenia usterek właściciel pojazdu będzie miał 14 dni na ich usunięcie i wówczas za ponowne badanie zapłaci obniżoną kwotę (od 13 do 36 zł – w zależności od usterki).

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zapisz się na subskrypcję. Powiadomię Cię o nowych artykułach.


{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez KORCZYŃSKI Kancelaria Adwokacka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest KORCZYŃSKI Kancelaria Adwokacka z siedzibą w Poznaniu.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem sekretariat@prawnicybiznesu.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: