Przewoźnicy nie mają co liczyć na pomoc KIS – artykuł w Dzienniku GazetaPrawna.pl

PrawnicyTransportu.plKomentarze (0)

W dniu 2 września 2017 r. w Dzienniku Gazeta Gazeta Prawna ukazał się artykuł pt. Przewoźnicy nie mają co liczyć na pomoc KIS. W artykule znalazły się komentarze autora naszego Bloga.

Dziennik Gazeta Prawna:

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej nie wydaje interpretacji dotyczących pakietu przewozowego. Wyjaśnień udziela tylko departament resortu finansów. Tyle że nie zapewniają one ochrony przedsiębiorcom.

Przepisy ustawy  o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów, które obowiązują od niespełna pół roku, sprawiają przedsiębiorcom wiele problemów. Nie jest np. jasne, na którym z kontrahentów, w zależności od przyjętych warunków dostawy, ciąży konieczność zgłoszenia przewozu albo czy takim obowiązkiem objęci są też rolnicy. Tymczasem dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, który jest upoważniony do wydawania interpretacji indywidualnych, odmawia ich w przypadku pakietu przewozowego. Potwierdzają to postanowienia, np. z 13 września 2017 r. (nr. 0111-KDIB3-3.4013.162.2017.1.PK) oraz z 25 lipca 2017 r. (nr 0111-KDIB3-3.4013.107.2017.1.PK).

Czytaj całość w Dzienniku Gazeta Prawna.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez KORCZYŃSKI Kancelaria Adwokacka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest KORCZYŃSKI Kancelaria Adwokacka z siedzibą w Poznaniu.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem sekretariat@prawnicybiznesu.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: