Już obowiązują nowe kary z pakietu przewozowego – artykuł w Dzienniku Gazeta Prawna.

PrawnicyTransportu.plKomentarze (0)

W dniu 9 stycznia 2019 r. w Dzienniku Gazeta Gazeta Prawna ukazał się artykuł pt. Już obowiązują nowe kary z pakietu przewozowego. W artykule znalazły się nasze komentarze dot. stosowania ustawy SENT.

 

Na inny aspekt sprawy zwraca uwagę adwokat Dawid Korczyński – fiskus zbyt często nakłada na przedsiębiorców mandat 10 tys. zł za drobne, niegroźne dla budżetu przewinienia (np. literówki w zgłoszeniu czy pomyłki w numerze ważnej licencji), za to w ogóle nie korzysta z instytucji odstąpienia od nakładania kar.

– Mam nadzieję, że zmieni takie podejście przy okazji nakładania nowych kar za niesprawne lokalizatory – mówi ekspert.

Dodaje, że wprawdzie zapadły już pierwsze wyroki, w których sądy zobowiązywały skarbówkę do ewentualnego odstąpienia od kary (gdy np. wiązałoby się to z bankructwem firmy), ale ubolewa, że ciągle nie jest to dominująca linia orzecznicza.

– Dobrze byłoby, gdyby ustawodawca zmienił przepisy i każdy przedsiębiorca, który popełnił nieumyślnie niewielką pomyłkę, mógł uniknąć wysokich mandatów od fiskusa – uważa Dawid Korczyński.

 

Zapraszamy do zapoznania się z pełną wersja artykułu, która dostępna jest na stronach Dziennika Gazeta Prawna.

Więcej artykułów dotyczących SENT również w sekcji Pakiet przewozowy | SENT.

Masz pytania?

Jeżeli masz pytania, istnieje potrzeba dalszego wyjaśnienia opisanej kwestii lub potrzebujesz pomocy prawnej  zapraszamy do kontaktu z Kancelarią:

e-mail: sekretariat@prawnicybiznesu.pl,  telefon:  691 839 919 61 424 46 50

 

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zapisz się na subskrypcję. Powiadomię Cię o nowych artykułach.

 

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez KORCZYŃSKI Kancelaria Adwokacka Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest KORCZYŃSKI Kancelaria Adwokacka z siedzibą w Poznaniu.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem sekretariat@prawnicybiznesu.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: