Wojewódzki Sąd Administracyjny potwierdził, że w sprawie SENT Firma nie otrzyma interpretacji

PrawnicyTransportu.plKomentarze (0)

We wpisie z dnia 16 sierpnia 2017 r. pt. w sprawie SENT Firma nie otrzyma interpretacji informowaliśmy, że  w sprawie stosowania przepisów obowiązującej od 18 kwietnia 2017 r. ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów (SENT) Firma nie otrzyma z KIS wiążącej indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego. Informacja to opierała się na postanowieniu Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia 25.7.2017 r., 0111-KDIB3-3.4013.107.2017.1.PK, którym  odmówił wszczęcia postępowania w sprawie wydania interpretacji.

Kwestia możliwości uzyskania interpretacji była również  tematem artykułu, który ukazał się w dniu 2 września 2017 r. w Dzienniku Gazeta Gazeta Prawna, pt. Przewoźnicy nie mają co liczyć na pomoc KIS i do którego odesłanie znalazło się na naszym blogu.

W dniu 8 lutego 2018 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu pod sygn. akt I SA/Po 1158/17 oddalił skargę na postanowienie KIS odmawiające wydania interpretacji w sprawie SENT, a zatem potwierdził stanowisko organu, że w sprawie SENT Firma nie otrzyma indywidualnej interpretacji przepisów. Orzeczenie WSA jest zaskarżalne do NSA.

Wobec powyższego na chwilę obecną aktualny pozostaje pogląd, że  Firma mająca wątpliwości dotyczące stosowania przepisów dot. SENT nie ma możliwości otrzymania wiążącej urzędowej interpretacji przepisów co do których treści ma wątpliwości.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: